ODBORNÝ DVOJMESAČNÍK ZAMERANÝ NA NAJNOVŠIE POZNATKY O VÝVOJI MOBILNÝCH PRACOVNÝCH STROJOV A O ICH APLIKÁCII V PRAXI

SILK WAY RALLY 2017: Jazdec Artur Ardavichus z tímu PETRONAS De Rooy IVECO obsadil celkové štvrté miesto

Artur Ardavichus dokončil 13. etapu z mesta Alashan Youqi do Zhongwei na vozidle IVECO Powerstar s číslom 310 na šiestom mieste, vďaka čomu si vybojoval v rámci Silk Way Rally 2017 celkové štvrté miesto

Holanďania Ton van Genugten a Gerard de Rooy prešli cieľovou čiarou na automobiloch IVECO na 8. a 12. mieste v rámci čiastočnej klasifikácie 13. špeciálnej etapy

Špeciálna etapa z 22. júla s cieľom v meste Xi’An bola zrušená kvôli zlému počasiu

Čung-wej, 22. júla 2017

Včera prebehla posledná etapa závodu Silk Way Rally 2017, ktorá sa začínala v meste Alashan Youqi a končila v Čung-wej. Špeciálna etapa dlhá 100 km, ktorá bola naplánovaná na 22. júla, musela byť zrušená kvôli zlému počasiu a vozidlá rely dorazia do Xi’An len jednoduchým presunom bez súťaženia. Výsledky tohtoročnej Silk Way Rally sú teda finálne.

Tím PETRONAS De Rooy IVECO vyštartoval už skoro ráno – Gerard de Rooy bol so svojím vozidlom Powerstar s číslom 302 na štartovacej čiare už o 6.43. „Dnes to bola veľmi pekná etapa, ale bohužiaľ nie pre mňa. Stratili sme pol hodiny a tri či štyri razy sme zastavili. V druhej špeciálnej etape sa nám už išlo lepšie, aj napriek problémom s riadiacou skriňou. Závod Silk Way Rally bol pre nás dôležitou skúškou, aby sme sa v rámci prípravy na rely Dakar lepšie oboznámili s novým vozidlom.“ Vedúci jazdec tímu dorazil do cieľa s časom 3:01:00 na 12. mieste a v celkovom hodnotení nakoniec obsadil 16. miesto.

Kazašský jazdec Artur Ardavichus vyštartoval z tábora Alashan Youqi ako druhý člen tímu: najnovší jazdec tímu PETRONAS De Rooy IVECO doviedol svoje vozidlo IVECO Powerstar s číslom 310 do cieľa za 6:06:13, čiže o 37:13 za víťazom. „Bola to veľmi náročná etapa a veľmi sa mi nepáčila. Oveľa radšej mám surfovanie po veľkých piesočných dunách ako jazdiť hore dole po malých. Celý deň sme jazdili na 5. až 6. rýchlostnom stupni a nebolo možné zaradiť vyššiu rýchlosť. Nebolo možné nabrať nejakú rýchlosť, len hore a dole.“ Ardavichus dokončil svoj prvý závod Silk Way Rally na celkovom štvrtom mieste pred Siarheiom Viazovichom na vozidle Maz.

Bol to dobrý výsledok aj pre Tona van Genugtena: cieľovú čiaru tejto etapy prekročil na ôsmom mieste, pred Teruhitom Suguwarom, a dosiahol čas 6:25:36. „V prvej časti tejto špeciálnej etapy bolo veľa dún, ktoré v dôsledku dažďa stvrdli, čo bolo ešte náročnejšie. Čas od času sme museli zastaviť na vrchole duny a porozhliadať sa po najlepšej trase. V druhej časti špeciálnej etapy sme už išli rýchlejšie.“ Holandský jazdec sa v celkovom hodnotení dostal na šieste miesto.

Dnes 22. júla sa závod Silk Way Rally presunie do mesta Xi’An. Dvojtýždňový maratón sa po prejdení 9 500 km skončí v starovekom hlavnom meste trinástej čínskej cisárskej dynastie.